Zdravie

Vitaelife Pharma Vitamin D3 – názory, komentáre, cena,

Vitamin D3 je tuk – zlúčenina rozpustná skupina D, ktorý má významnú význam pre normálnu funkciu tela, najmä nevyhnutných pre zdravie a rozvoj kostného tkaniva. Tento prvok je produkovaný v ľudskom tele, najmä na koži vystavenú slnečným lúčom. S ohľadom na túto skutočnosť, že obyvatelia severných regiónoch majú často nedostatok D3 by mala pravidelne jesť potraviny, ktoré ho obsahuje, dostane ju teda z vonka. Často príjem vitamínu menovaný ďalšie drogy.

Prečo potrebujeme vitamín D3

“Solar” vitamín sa podieľa na rade procesov v tele, ale najdôležitejšie pre normálne fungovanie týchto systémov ?:

 • Bone. Pomáha absorpcia takých minerálov ako je vápnik, horčík a fosfor, ktoré je pre normálnu tvorbu kostí a zubných tkanív a jeho posilnenie veľmi dôležité.
 • Immune. Kostnej drene a ich normálnej činnosti je priamo závislá na D3, pretože je zodpovedná za produkciu imunitných buniek.
 • nervového. Prvok napomáha k udržaniu požadovanej koncentrácie vápnika v krvi, ktorý je zodpovedný za prenos nervových impulzov. Okrem toho, vitamín obnovuje ochrannú vrstvu nervov, a preto je často používaný na liečbu závažných ochorení CNS, najmä roztrúsenej sklerózy.

Je tiež dôležité poznamenať, že je dôležité, vitamínu pre rast a obnovu buniek, a tiež pri prevencii tvorby abnormálnych molekulárnych väzieb, nádorových procesov a ochorení kardiovaskulárneho systému. Tam je vedecké potvrdenie účinnosti D3 v spomalení rastu nádorov prsníka a prevenciu aterosklerózy.

A konečne, musíme povedať o význame vitamínu do žliaz s vnútornou sekréciou. Stabilizuje syntézu inzulínu a, v dôsledku toho, normalizuje hladinu glukózy v krvi. To je obzvlášť dôležité pre osoby s predispozíciou k diabetu.

Použitie kvapalného vitamínu D3

Dlhotrvajúci nedostatok vitamínu D3, čo znamenalo dlhé chladné obdobie dochádza takmer každý Rus, môže viesť k veľmi smutné následky. Samozrejme, môžete dúfať, že doplniť svoje minimálne rezervy prostredníctvom jedlo, ale je lepšie si kúpiť tekutý vitamín v lekárni a vziať to každý deň v závislosti na predpísanú dávku. Obzvlášť dôležitým prvkom pre prijímanie detí a žien, ale u mužov deficitu je tiež vysoko nežiadúce. Uvažujme v detaile, čo to je, vitamín D3, každá skupina populácie.

Vitamin D3 pre ženy

Vitamin D3 žien nemôže byť nahradený iným pripojením, ale preto, že ak nechcete dostať na slnku, nezabudnite vziať to navyše!

Vitamin D3 je často nazývaný “hormón zdravie žien”. A tu je dôvod, prečo:

 1. V priebehu menštruácie z tela uvoľňuje veľké množstvo vápnika, ale preto, že jeho správne trávenie, ktorá pomáha predmet sa jedná, má mimoriadny význam. To umožňuje nielen kosti, aby zostali pevné a zdravé, ale tiež posilňuje vlasy a nechty.
 2. V období niesť dieťa D3 tiež hrá osobitnú úlohu pre ženy, pretože pomáha správnu tvorbu zdravej kosti v zárodku. V období dojčenia, matka, opäť sa nesmie zabudnúť na dodatočné príjem vitamínu, aby nedošlo k provokovať svojho deficitu pre seba.
 3. Okrem toho, vitamín je veľmi potrebné a v priebehu menopauzy, pretože v tejto dobe zvyšuje pravdepodobnosť vzniku osteoporózy – krehké kosti, D3 tiež výrazne znižuje pravdepodobnosť vzniku tohto ochorenia
 4. .

 5. Tento minerál tiež pomáha udržiavať zdravú úroveň metabolizmu v dôsledku normálnej absorpcie fosforu. Na druhej strane, riadny metabolizmus, ktorý je efektívny absorpcie užitočných prvkov a rýchlu úľavu od škodlivých toxínov, pomáha žena zostať štíhly a krásny, pretože stav čriev sa vždy prejaví na koži.
 6. priaznivý vplyv na nervový systém je tiež dôležitý priaznivý účinok vitamínu D3 pre ženy, pretože krásne polovica ľudstva je menej emocionálna stabilita ako u mužov.
 7. OL>

  Vitamin D3 pre mužov

  A v mužskom tele vitamín D3 hrá veľmi dôležitú úlohu. Vo svojej dlhodobej deficit bude človek jednoducho prestáva byť muž, svaly ochabnuté, silu a tón stratila, rovnako ako libido.

  Teraz sa pozrime, prečo je potrebné vitamín D3 pre silné polovice ľudstva:

 • Po prvé, samozrejme, k udržaniu vytrvalosť. Zdravé silné kosti rovnať silné zdravé svaly, že väčšina mužov, samozrejme chcete mať.
 • Po druhé, prvok má obrovský vplyv na hladiny testosterónu. Skutočnosť, že nedostatočný príjem alebo nesprávne vstrebávanie vápnika testosterónu preberá “povinnosti služby” kostí. D3 tiež uvoľňuje testosterón z tejto práce, takže to môže byť hormonálna role. Výsledkom je stimulovaná libido, znižuje pravdepodobnosť vzniku ochorenia urogenitálny systém a impotencia.
 • Po tretie, vitamín sa podieľa na procese premeny v menej aktívnych foriem estrogénu. To je ženský hormón, ktorý sa však vyrába v mužskom tele. Ich nadmerné hromadenie a aktivita vedie k zníženej libido a obezite.

Upozornenie! Pre silné polovice ľudstva je obzvlášť dôležité a majetkom vitamínu aby sa znížila pravdepodobnosť vzniku ochorenia kardiovaskulárneho systému, rovnako ako mužský úmrtnosť na infarkt je výrazne vyššia ako u žien.

Vitamin D3 pre deti

konečne zaoberať otázkou, aký význam má tekutého vitamínu D3 pre deti. Je potrebné povedať, že dnes tento element je priradený k dieťaťu takmer od narodenia. Zvlášť prísne nutné dodržiavať denne, ak sa dieťa narodilo v chladnom období.

Čo je dôvodom pre D3, a to aj novorodenci? Pozrime sa:

 1. Ako už bolo spomenuté vyššie, vitamín D3 je zodpovedný za zdravú svalovej sústavy a jej vývoja. To je dôvod, prečo je tento prvok je nesmierne dôležité v čase rastu. Novorodenec nemá zásoby tejto položky tak, aby dať vitamín naozaj nevyhnutné, pretože v prvých dňoch života, inak by tretí mesiac bude pozorovať prvé príznaky krivica.
 2. Stojí za pripomenutie, že je dôležité prvku pre rozvoj imunitného systému, že dieťa nie je vytvorený. Tak, dávať dieťaťu vitamín, nielen pomôže rast jeho kosti, ale tiež vás chráni pred infekciami a vírusmi.
 3. Nervový systém dieťaťa je tiež nie je zrelý, a D3 pomáha jeho správny vývoj.
 4. OL>
  Ako môžete vidieť, že prítomnosť vitamínu v strave dieťaťa je obzvlášť dôležité, pretože je zodpovedný za normálny vývoj kľúčových systémov a kostry. Tak ju priradiť od prvých dní života správne.

  Nebezpečenstvo vitamínu D3

  Avšak, s takými rôznych užitočných vlastností bodu, kedy je obdržali, čo je veľmi dôležité vziať do úvahy veľa jemnosťou, takže použitie nestane škodlivé.

  Prvá Jemnosť je, že D3 je vitamín rozpustný v tukoch, to znamená, že vo vode nie je rozpustná, a preto je jeho množstvo nemôže byť výstup v obličkách, a táto situácia predstavuje pre telo je vážne riziko, ktoré v prípade batoliat vedie k nenapraviteľné následky.

  Počiatočné príznaky hypervitaminózy – strata chuti do jedla, bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, potom je celková slabosť, začne chudnutie, existuje niekoľko nevyriešených vývoja. Vápnik sa hromadí v prebytku a začne sa ukladajú na vnútorných orgánov, taká situácia môže spôsobiť ateroskleróza (nedostatok horčíka je pravdepodobnosť vzniku sa zvyšuje ochorenie mnohokrát). Súhlasíte s tým, že je to úžasné, že mierne dávky vitamínu chrániť proti ateroskleróze a nadbytok, naopak, je to vyvolalo.

  znamená, že správne použitie vitamínu D3 v liekov je veľmi dôležité. V správnom dávkovaní nemôže poškodiť telo, ak budete mať to viac, než je požadované bude mať za následok hypervitaminózu, škodu, ktorú je obrovská.

  Bohužiaľ, lekár nie je vždy schopný určiť správne dávkovanie, pretože každý jednotlivý subjekt je na prvom mieste. A za druhé, lekár nemôže vedieť, koľko času strávite na slnku, koľko vitamín nezávisle syntetizuje svoje telo, rovnako ako druh jedla, ktoré jete. Samozrejme, že sú k dispozícii dôkazy zhromaždené štatisticky, ale štatistiky sú niekedy zle, takže ak si všimnete zhoršenie zdravotného stavu alebo vaše dieťa po predpisovaní vitamínu D3, ihneď kontaktujte svojho lekára.

  Upozornenie! Požiadavky na hypervitaminózy môžu byť: nedostatok proteínu, nadbytok vitamínu A a C, genetická predispozícia k precitlivenosti na vitamín D.
  Je tiež pozoruhodné, že deti s krivicou sú obzvlášť citlivé k nadmernej vitamínu D3, a preto, že pri liečení tohto ochorenia musí byť sprevádzané príjem tohto prvku, by mali byť pravidelne vykonávané testy jeho udržanie v tele.

  Aké potraviny obsahujú vitamín D3?

  -Li v zime dodatočný príjem vitamínu D3 je dobrým zvykom, leto, (nie bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom, samozrejme), to môže byť upustené. Avšak, zabudnúť na výrobky, v ktorých je prvok obsiahnuté vo veľkom množstve, za to nestojí.

  Tu vegáni budú sklamaní, pretože všetky výrobky sú Champions k obsahu vitamínu sú živočíšneho pôvodu:

 • Červený kaviár. Na lyžici obsahuje 0,02 mg tohto vitamínu.
 • Vajcia. Oveľa dodávateľ náklady na DMZ. Najvyššia koncentrácia v žĺtku obsahuje iba jednu 0042 mg vitamínu. Ale nezabudnite, že vajcia majú vysoký obsah cholesterolu, a tak nie je príliš chudobná na tomto výrobku.
 • Hovädzia pečeň. V hotových 100 gromovoy dávkach 0,053 mg vitamínu, a aj keď výrobok nie je pre každého jesť aspoň občas stojí za to, pretože je to tiež s vysokým obsahom bielkovín, železa a vitamínu A. Ale opäť, ako s vajcami, má cholesterol, takže to nie je horlivý.
 • akné. Love vojne? Dobrou správou je 100 gramov úhora takmer 5 mg D3! Je to naozaj veľa, takže k zneužívaniu tohto produktu, pretože nie je nutné, pretože inak to môže vyvinúť hypervitaminóza. Ale stále pekné myslieť si, že slúži vaše obľúbené sushi cez víkendy nie je neodpustiteľné slabosti, ale liečebný postup.
 • sardinky. Táto ryba je tiež bohatá na D3, 100 gramov 0,5 mg. Mimochodom, obsahuje tiež zdravé omega-3, vápnik, draslík, železo a mnoho ďalších vitamínov, makro -. A stopové prvky

Navyše vitamín D3 je obsiahnutý v dostatočnom množstve v mliekarni výrobky – syry, tvaroh, maslo. Avšak, stále v spravodlivosť treba poznamenať, že v rastlinnej ríši majú svoje majstrami na obsahu D3 je na huby shiitake (0,3 mg na 100 gramov) a sójové mlieko (0,12 mg v jednom pohári). Okrem toho, že je prítomný v zemiaky, ovsených vločiek a rôzne zeleniny.

Ako sa vitamín D3

Nakoniec zvážiť účinné lieky na D3 a štatistických dávkami vitamínu, ale pamätajte, že je to v žiadnom prípade nie je návodom na rokovanie, ale iba úvodné informácie, ktoré bude tiež prítomný v každom návode na D3. Mimochodom, lieky sú k dispozícii v rôznych formách, ako sú kvapky, tablety, kapsule.

TOP 5 Najobľúbenejšie produkty vitamínu D3:

 • Akvadetrim. Prírodný vitamín DZ. Liek je vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií, ale zameral na mladšie deti. On je často volajú pediatrov. K dispozícii vo forme kvapiek, jedna kvapka obsahuje Denného detského dávku 500 IU.
 • Vigantol. Liek je dostupný vo forme olejového roztoku, každá kvapka, opäť, dávka je 500 IU. Rovnakým spôsobom ako Aquadetrim môže užívať v čistej forme a môžu byť rozpustené vo vode alebo v mlieku. Aktívna zložka je rovnaká – prírodný D3. Deti sú zvyčajne predpísaný tento liek.
 • Alpha D3-Teva. Vitamin D3 kapsule s olejovom roztoku. Dávka je jedna kapsula – 0,5 ug. Aktívnou zložkou lieku je alfakalcidol, syntetický analóg D3. Liek je určený pre obnovenie rovnováhy vápnika, najlepšie z jeho absorpcie v gastrointestinálnom trakte, čím sa znižuje účinnosť tzv Village-hormón, ktorý inhibuje tvorbu kostí.
 • Vitrum Vápnik + Vitamin D3. Integrovaný produkt, k dispozícii v tabletách. Jedna tableta obsahuje 1,25 g uhličitanu vápenatého a 200 IU vitamínu D3. Menovaný ako preventívne opatrenie pre lepšiu absorpciu odporúča piť kyslé nápoje. Kompletné analóg liečivá iba vo forme žuvacích tabliet Calcium D3 Nycomed Forte. Tieto systémy sa odporúča najmä u žien.
 • Vitrum Osteomag. Ďalšie komplexný prípravok obsahuje 200 IU vitamínu D3, 600 mg vápnika, a tiež horčíka (40 mg), zinok (7,5 mg), bór (250 mcg), meď (1 mg), mangán (1,8 mg). Zvyčajne predpísaný k mužom.

Dávajte pozor na to, že vitamín D3 je lepšie kombinovať s príjmom vitamínu A, a kyseliny askorbovej. A deti mladšie ako 2 rokov je vhodné, aby sa vitamín bez vápnika
Štatistické dávky vitamínu D3 sú uvedené v nasledujúcej tabuľke :. Podmienky
primasutra
dosadiť
pre predchádzanie 500 prov
pre liečbu рахита2000-5000
Mastrolia
pre профилактики300-500
Mastrolia
pre mechanioreceptors
prísne individuálne

Individuálne dávka pre Vás bude určovať svojmu lekárovi:

 1. Deti od 3 týždňov veku na prevenciu vymenovať 500 IU denne alebo 1000 IU denne v období od októbra do apríla vrátane.
 2. Liečba

 3. Deti krivica menoval 2000-5000 IU denne po dobu jedného mesiaca a pol. Pravidelne, keď sa to zdá testovať na neprítomnosť hypervitaminózy.
 4. Pre liečbu iných ochorení, u detí a dospelých (vitamín predpísaných ako ďalšie terapie u tuberkulózy, lupus, poranenie charakter, atď) je dávka stanovená individuálne.
 5. Bežná vstupné pre dospelých je 300-500 IU denne počas jeseň-zima obdobie.
 6. OL>
  Dôležité! Pri prijímaní preháňadlá vstrebávanie vitamínu D3 je
  zlomený Prečo je potrebné vitamín D3 – pohľad na videu!
  Vitamin D3 – veľmi dôležité pre naše telo prvok. Dostatočná jej obsah je dôležitý pre ženy aj mužov a deti. Avšak, dávka vitamínu D3 je základným kameňom medzi poškodenia a spojenie prínosov. Jeho prebytok, rovnako ako ich nedostatok môže spôsobiť vážne problémy. To je dôvod, prečo brať tieto lieky by mali poradiť so svojím lekárom a starostlivo vyberať jednotlivé dávky. Autor: Redakcia TutKnow.ru loading …

Paulína Turošíká

Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé.
jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov.
Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *